Tájékoztató és Vállalási feltételek

FŐNIX Autós-Motorosiskola- Szabó Gábor EV.
3300 Eger, Radnóti Miklós u.51.
Váll. Nysz.: 1970903
Felnőttképző nyilvántartásba vételi száma: B/2020/005474
: 70/611-33-18
WEB: www.egriautosiskola.hu e-mail: egriautosiskola@gmail.com
Iskolavezető: Szabó Gábor EV.
Ügyfélfogadás címe: 3300 Eger, Cifrakapu út 158.
Nyitvatartási idő: Hétfőtől – csütörtökig: 11 órától 13 óráig

Kategória: „B” 16,5 évtől.

Felvétel módja:
1. Aki a szükséges életkort betöltötte: a tanuló 16 és fél évesen vehető fel tanfolyamra, 16 év 9 hónaposan tehet KRESZ vizsgát, forgalmi vizsgát azonban csak a 17 életévének betöltése után tehet.
2. Rendelkezik a személyének azonosítására fényképes okmánnyal: érvényes személyi igazolvánnyal, vezetői engedéllyel vagy útlevéllel.
3. Orvosilag alkalmas és erről a KRESZ vizsgára való jelentkezésig 1. csoportú orvosi igazolást leadja.
4. Bemutatja a legmagasabb iskolai végzettséget igazoló bizonyítványt (minimum 8 osztály), ha van vezetői engedélyét.
5.Kiskorú jelentkező esetén a szülő írásos beleegyezése szükséges.

Kresz vizsgára bocsájtás feltételi: sikeres E-Learning tanfolyam elvégzése, tanfolyam igazolás megszerzése, vizsgadíj befizetése után kérhető Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközponttól.
Forgalmi vizsgára bocsájtás feltétele: kötelező gyakorlati óraszám: 30 óra Menettávolság: 580 km levezetése, forgalmi vizsgadíj befizetése.
A Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközpont a sikeres KRESZ és Forgalmi vizsga után küldi meg a vizsgaigazolást a Kormányablak felé, ahol be kell mutatni az elsősegély-nyújtási ismeretek elsajátításáról szóló igazolást, amit a Magyar Vöröskeresztnél tett sikeres vizsga után kap kézhez. Aki 1984. január 1. után szerzett vezetői engedélyt, annak nem kell ezt az igazolást bemutatnia.

A járművezetői tanfolyam kötelező óraszámai:
A képzőszerv csak E-Learning kresz tanfolyamot indít.
Gyakorlat: járműkezelés: 9 óra, forgalom 20 óra, Vizsga 1 óra. Összesen: 30 óra
Tanórák időtartama: gyakorlat: 50 perc, Szünet a tanórák között 10 perc, váltóhely: Eger-Nagylapos-Rutinpálya.
Gyakorlati oktatás:
Az iskola által biztosított választható járműtípusok: Hyundai i30 (diesel)

Kresz tanfolyam díj: 40.000 Ft.
Vizsgadíj: KRESZ: 4.600 Ft.
Gyakorlati oktatás óradíja :8.000 Ft / óra.
Az esetleges pótórák díjai nem térnek el a kötelező órák díjaitól.
Forgalomi vizsgadíj: 11.000 Ft
Befizetések: A képzés díjai és vizsga díjai az ügyfélfogadó irodában, ügyfélfogadási időben befizethető.

B kategória esetén nincs vizsga alóli mentesség, kivéve elsősegélynyújtó tanfolyam: végzettség illetve segédmotoros vezetői engedély.

A képző szerv a tanuló áthelyezőt 3 példányban állítja ki, mely ingyenes.

Felügyeleti szerv: Közlekedési Alkalmassági Vizsgaközpont
3300 Eger, Töviskes tér 1.. Tel.: 510-308.

A tanulók kötelesek a gyakorlati órákra és a vizsgákra is (KRESZ szerinti) vezetésre képes állapotban megjelenni. Távolmaradását köteles 24 órával előbb jelezni gyakorlati oktatójának, ellenkező esetben az óra megtartottnak tekintendő. A megbeszélt időpontban 20 perc várakozási idő, kötelező! Ezt követően az óra (órák) megtartható.

Nem magyar állampolgárokat érintően különös tekintettel kell lenni a tartózkodási engedélyre vonatkozó előírásokra. Különös tekintettel kell lenni továbbá a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/ 2005. (IV. 21.) GKM rendelet 10. § (1) bekezdés e) pontja szerinti alapfokú iskolai végzettség igazolásának módjára. Az írásos tájékoztatót a képző szerv készíti el és végzi a szükséges módosításokat, aktualizálásokat. Az írásos tájékoztató egy példányát a képző szerv a tanfolyamra történő jelentkezéssel egyidejűleg a jelentkezőnek átadja, és a tanfolyamra jelentkezők kellő tájékoztatása érdekében az ügyfélfogadásra szolgáló helyiségben jól látható helyen ki is függeszti, valamint az írásos tájékoztatóban megjelölt honlapján közzéteszi és folyamatosan aktualizálja.

.

Nemzetközi kategória. A "B" kategóriába tartozik a (forgalmi engedély bejegyzése alapján) legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhellyel rendelkező gépkocsi, amely lehet személygépkocsi vagy kis tehergépkocsi is. Az elsőként szerzett nemzetközi kategóriás vezetői engedély a vizsga napjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. "B" kategóriára érvényesített kezdő vezetői engedéllyel pótkocsit nem vontathat.

A beiskolázás feltétele:
- Minimum 8 általános iskolai végzettséget igazoló bizonyítvány megléte és bemutatása.
- Kiskorú esetén szülő írásos beleegyezése.
- 16 és fél éves életkor betöltése.
- A tanuló minimum 16 év 9 hónaposan tehet KRESZ vizsgát, gyakorlati vizsgát (forgalom), viszont csak a 17. életév betöltése után tehet.
A beiratkozáskor szükség van személyi igazolványra, vagy útlevélre, ha van már, akkor a meglévő vezetői engedélyre, háziorvos által kiállított alkalmassági igazolásra, (7200 Ft. a háziorvosnál fizetendő).
Ha van már, olyan vezetői engedélye, amellyel az orvosi alkalmasságot tudja igazolni, akkor nem kell a háziorvoshoz mennie. (Pl.: A1; A2, A kategóriák valamelyike)

Díjszabás:

KRESZ tanfolyam díja: 40 000 Ft (mely tartalmazza a vizsgafelkészítő teszt árát)

Kötelezően teljesítendő gyakorlati órák száma: 30; Kötelezően teljesítendő menettávolság: 580 km.
Gyakorlati óra díj: 8000 Ft/óra (30 *8000 = 240.000 Ft)

Vizsgadíjak: a Nemzeti Közlekedési Hatóság által szabott díj:
KRESZ vizsga díja: 4600 Ft., Forgalmi vizsgadíj: 11000 Ft.

Megjegyzés:

Az első vezetői engedély megszerzésekor elsősegélynyújtásból is vizsgát kell tenni.

A FORGALMI VIZSGÁRA BOCSÁJTÁS FELTÉTELE, NEM CSAK A KÖTELEZŐ ÓRASZÁMOK MEGLÉTE, HANEM AZ ÚJ SZABÁLYOK SZERINT A MENETTÁVOLSÁG TELJESÍTÉSE IS!

Címke: